Ogłoszenia parafialne, 14.10.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 28. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ,14.10.2018 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 18. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 19., Bożena Żurek, Podłęże, oba budynki stacyjne
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa,dziewicy i doktora Kościoła
  we wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  w środę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
  w czwartek – święto św. Łukasza, ewangelisty
  w sobotę – uroczystość św. Jana Kantego, prezbitera, głównego patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa
 • Dziś na wszystkich Mszach św. odbywa się liczenie wiernych uczęszczających do kościoła i przystępujących do komunii św.
 • W dniu dzisiejszym Rada ds. modernizacji kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni, Bóg zapłać. Po wieczornej Mszy świętej członków Rady modernizacji i Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie na plebanii.
 • Z racji trzeciego piątku miesiąca, zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą o godz. 17.00 oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Nabożeństwa Różańcowego. Koronkę do Jezusa Miłosiernego prosimy odmówić indywidualnie.
 • W sobotę 20. października o godz. 10.00 zapraszamy rodziców z dziećmi na próbę sypania kwiatów i dzwonienia, aby uporządkować dział dzieci i rodziców w procesjach.
 • Przez cały październik odprawiane są nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wieczornej. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
 • Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Jedną z form troski o zmarłych są tzw. Wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje i modli się tylko raz podczas listopadowego różańca za zmarłych, oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za intencję wynosi tyle, ile intencja mszalna. W naszej parafii wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”. Kartkę można również pobrać z parafialnej strony internetowej.
 • Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół oraz jednostek oświatowych składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy.
 • W kolejną niedzielę 21. października o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. dr hab. Rober Nęcek. Już dziś serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach, służbę liturgiczną ołtarza, scholę, chór Totus Tuus, Panie i Panów do niesienia baldachimu oraz feretronów, dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia dzwoneczkami, kandydatów do I Komunii Świętej i do bierzmowania, młodzież. Straż Pożarną prosimy o zadbanie o porządek. Po Mszy świętej dla wszystkich dzieci będą przygotowane słodycze.
 • Dziękujemy Różom Różańcowym za przygotowanie ołtarzy, kwiaty i uczestnictwo w procesji różańcowej. Młodzieży dziękujemy za rozprowadzanie różańców. Panu Romanowi Cioś, Tadeuszowi Bednarczykowi i jego bratu Wacławowi oraz Panu Chyrze dziękujemy za wykoszenie trawy przy kościele i na cmentarzu.
 • Dziękujemy Gminie Niepołomice za odmalowanie strzałek na parkingu kościelnym. Równocześnie prosimy, aby parkować samochody zgodnie z wyznaczonymi miejscami, zwracając uwagę, aby nie zajmować jednym samochodem kilku pól parkingowych i drogi objazdowej.