Ogłoszenia parafialne, 13.12.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU, GAUDETE, 13.12.2020 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 12. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 330 zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę Panie i Panów z rejonu 13., Małgorzata Wykurz, Podłęże, od p. Wykurz do p. Karasińskich
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy: w poniedziałek – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła
 • Bardzo prosimy o zgłaszanie chorych, którzy chcieliby skorzystać ze spowiedzi i komunii świętej oraz sakramentu chorych. Chorych będziemy odwiedzać w ustalonych terminach. Prosimy o zorganizowanie transportu dla księdza.
 • Dziś Panie z Caritas rozprowadzają pozostałe świece na stół wigilijny.
 • W tym roku prosimy o nieprzynoszenie darów żywnościowych dla najbiedniejszych z naszej wspólnoty. Paczki zostaną zorganizowane z datków przekazanych na Caritas
 • Od środy rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 • Spowiadamy codziennie w czasie Mszy świętych, jest to forma spowiedzi przedświątecznej
 • Dziękujemy tym wszystkim, którzy uczestniczą w spotkaniach roratnich codziennie o godz. 7.00 i w środy o godz. 17.00. W dalszym ciągu zapraszamy na Roraty – nie tylko dzieci i dorosłych, zachowując zasady bezpieczeństwa
 • W tym roku zgodnie z zaleceniami kurii, wizyta duszpasterska zostaje przeniesiona na czas po pandemii. Istnieje jednak możliwość indywidualnego spotkania z kapłanem w umówionym terminie. W styczniu odprawimy Msze święte w intencji rodzin Podłęża, Zakrzowa i Zakrzowca, w trzy kolejne niedziele o godz. 11.00
 • Od dziś można przynosić ozdoby na choinki w kościele. W przedsionku kościoła jest przygotowany specjalny kosz.
 • Dziękujemy za wpłaty na ogrzewanie i utrzymanie kościoła, zarówno za wpłaty internetowe, osobiste jak i bezpośrednio na konto bankowe. Zbiórka internetowa trwa do 20 grudnia.