Ogłoszenia parafialne 13.10.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
w środę – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
w piątek – Święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona służby zdrowia

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 54. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 55. – Pani Grażyna Dyl; Zakrzowiec, od p. Pilchów do p. Czaplaków
 • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • W racji trzeciego piątku miesiąca zapraszamy na godz. 15.00 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, potem Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
 • W przyszłą niedzielę 20. października  o godz. 11.30 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem bł. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie Jego Magnificencja Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie prof. dr hab. Roman Pindel, przewodniczący Konferencji Rektorów Seminariów Duchownych w Polsce, w asyście diakonów i kleryków naszego Seminarium. Na Mszę św. przybędzie młodzież z naszego Dekanatu, zaproszona na rozpoczęcie przygotowań do kanonizacji bł. Jana Pawła II oraz Złotego Jubileuszu naszego kościoła. Uroczystość uświetni kapela góralska z Zakopanego.
  Zapraszamy wszystkich parafian, naszych gości, Róże Różańcowe, Panów niosących feretron i sztandary, Panie niosące świece i feretrony w strojach krakowskich, młodzież i dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwoneczkami. Zapraszamy również Chór parafialny, scholę, lektorów i ministrantów oraz straż pożarną i kolejarzy.
  Program:
  godz. 11.00 – Śpiew i muzyka Kapeli Góralskiej z Zakopanego w oczekiwaniu na Mszę świętą
  godz. 11.30 – Procesyjne wejście do kościoła i Msza święta odprawiana w intencji powołań kapłańskich i zakonnych z naszego Dekanatu i naszej parafii
  Po Mszy świętej zapraszamy młodzież na poczęstunek w salce pod kościołem oraz spotkanie z klerykami i młodzieżą z parafii.
  O godz. 7.00 kazanie wygłosi dk. Tomasz Jarosz z Niepołomic
  O godz. 9.00 kazanie wygłosi dk. Piotr Pilch
  Taca z tego dnia zostanie przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Krakowskiej.
 • Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Jedną z form troski o zmarłych są tzw. Wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje i modli się tylko raz podczas listopadowego różańca za zmarłych, oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za intencję wynosi tyle, ile intencja mszalna. W naszej parafii wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wspominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”. Kartkę można również pobrać tutaj.
 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 16.30, potem Msza św. wieczorna.
 • Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i uczestniczyli  w uroczystym nabożeństwie różańcowym w ubiegłą niedzielę. Za kwiaty dziękujemy Różom Różańcowym oraz innym biorącym czynnym udział w procesji.
 • Składamy podziękowanie malarzom, elektrykom, stolarzowi i wszystkim Panom, którzy pomagali przez dwa dni w pracach remontowych.