Ogłoszenia parafialne, 13.03.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU, 13.03.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 2. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu nr 3., Krzysztof Krupiński, Podłęże, ul. Wielicka od p. Grelów do p. Mierzyńskich
 • Dziś Rada ds. Modernizacji kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 po Mszy św. wieczornej.
 • Informujemy, że spowiedź wielkanocna odbywać się będzie w tym tygodniu:
  • we wtorek w Bodzanowie
  • w środę w Zabierzowie Bocheńskim
  • w sobotę w Niepołomicach
 • W sobotę 19. marca o godz. 9.00 w kaplicy św. Józefa zostanie odprawiona Msza św. z okazji Uroczystości Św. Józefa. Intencje prosimy zgłaszać w zakrystii.
 • Również w sobotę 19. Marca o godz. 10.30 w Łagiewnikach nasz parafianin Pan Zygmunt Golonka otrzyma błogosławieństwo do posługi Nadzwyczajnego Szafarza Komunii Świętej.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palm i uroczyste wejście do kościoła. Jak co roku po Mszy św. rozstrzygniemy konkurs na najwyższą palmę, wręczymy nagrody i zrobimy pamiątkowe zdjęcia.
 • W Niedzielę Palmową po Mszy św. wieczornej około godziny 17.45 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej miejscowości w kierunku cmentarza. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie przepełnionym tajemnicą naszego zbawienia, refleksją nad naszym życiem. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Serdecznie zapraszamy!
 • Tak jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi prosimy o wsparcie potrzebujących z naszej parafii i składanie do kosza darów, a ofiar do puszki Caritas.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Jak co roku w Niedzielę Palmową uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu będą sprzedawać palmy. Akcję prowadzimy już od 1999 roku i zawsze spotykamy się z Państwa wielką życzliwością. Uzyskane fundusze przekazywane będą na szkołę na Madagaskarze. Obecnie opiekujemy się wychowankami księdza Józefa Klatki w parafii w MANANTENINIE. Mamy nadzieję, że i w tym roku dzieci z Czerwonej Wyspy mogą liczyć na Państwa serce.Caritas Archidiecezji Krakowskiej prosi o przekazanie 1% podatku na wyposażenie domu stałego i dziennego pobytu dla osób starszych, który powstaje w Brzegach koło Wieliczki, na terenie letnich Światowych Dni Młodzieży. Wyposażenie tego domu wraz z budową powstającego obok Centrum Caritas „Chleb Miłosierdzia” zostały uznane przez Metropolitę Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza za dar Archidiecezji Krakowskiej na Jubileuszowy Rok Miłosierdzia. Na stronie www.krakowcaritas.pl Caritas udostępnia bezpłatny program do rozliczeń z Urzędem Skarbowym.