Ogłoszenia parafialne, 12.11.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 32. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 12.11.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 31. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 32., Antoni Buczek, Podłęże, od p. Buczków do odcinka sieci
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski
  w piątek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
  w sobotę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy
 • Dziś przed i po każdej Mszy świętej przedstawiciele Rady Parafialnej zbierają ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać.
 • W dniu dzisiejszym, gościmy w naszej parafii kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie w ramach tzw. Niedzieli Powołań. Po Mszy świętej o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie z klerykami kandydatów do bierzmowania, natomiast po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza i scholą. Taca z dnia dzisiejszego zostanie przeznaczona na potrzeby Seminarium.
 • Od poniedziałku 13. listopada do czwartku 16. listopada do godz. 14.00 będzie trwała zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD). Sprzęt prosimy przywozić na parking przy kościele obok trafo. Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce oraz pozwolą wesprzeć inne projekty misyjne prowadzone przez Kościół w Polsce i na całym świecie.
 • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
 • Od 12 do 19 listopada 2017 trwa Tydzień Ubogich. W kolejną niedzielę tj. 19 listopada będziemy obchodzić Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka. W naszej parafii zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek. Połowa zebranych tego dnia środków pozostaje na miejscu do wykorzystania na lokalne cele charytatywne. Drugą połowę, przeznaczamy na archidiecezjalne dzieła miłosierdzia Caritas. Pełny program Tygodnia  Ubogich znajduje się w galbocie.