Ogłoszenia Parafialne 11.12.2022

TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU

11 grudnia 2022 r.

1.Radość z tego, że Pan jest już blisko, widzimy w dzisiejszej liturgii poprzez różowy kolor szat liturgicznych. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. W piątek 16 grudnia rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 57 za sprzątanie i złożoną ofiarę w wysokości 670 zł na utrzymanie kościoła. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 58; P. Cecylia Łach, Zakrzowiec, od P. Myszków do P. Kleszczyńskich

3.Dziś na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie medalików dla dzieci z klas III

4.Roraty codziennie o godz. 7 z wyjątkiem środy o 1700. Zapraszamy do udziału.

5.W środę na Roratach będziemy modlić się za naszą Ojczyznę.

6.W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki. Przypominamy że w sklepie Paleo w Podłężu jest wystawiony kosz do którego można składać produkty żywnościowe, które będą rozdzielone między potrzebujących z naszej parafii.

7.We wtorek, 13 grudnia, przypada 41 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwach o ofiarach tego trudnego czasu naszej historii oraz prośmy o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

8.Uczniów klas VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszam na spotkanie w piątek 16 grudnia po Mszy świętej wieczornej.

9.Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii będzie 20 grudnia.

10.Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz społeczność uczniowska Szkoły Podstawowej im. Św. Królowej Jadwigi w Podłężu serdecznie zapraszają 18 grudnia na Kiermasz o godz. 1400, a o godz. 1500 – Jasełka. Dania wigilijne przygotowuje Koło Gospodyń Wiejskich z Podłęża.

KALENDARZ LITURGICZNY:

  • wtorek – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy
  • środa – wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła

11. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.