Ogłoszenia parafialne, 11.10.2020

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 28. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 11.10.2020 r.

 • W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w środę Panie i Panów z rejonu 4., Jan Woda, Podłęże, ul. Wielicka od p. Wodów do p. Rynduch
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  w czwartek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  w piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  w sobotę – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika
 • W dniu dzisiejszym Rada ds. modernizacji kościoła zbiera dobrowolne ofiary na wykończenie nowej części kościoła, Bóg zapłać.
 • W piątek 16 października przypada 42. rocznica wyboru Karola Wojtyły na papieża.
 • Z racji trzeciego piątku miesiąca, zapraszamy do naszego kościoła na Mszę świętą o godz. 17.00 oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu w czasie Nabożeństwa Różańcowego.
 • W kolejną niedzielę 18. października o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. prof. dr hab. Robert Nęcek. Już dziś serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w uroczystościach. Przed każdą Mszą świętą młodzież będzie zbierać ofiary do puszek w związku z Daniem Papieskim, z przeznaczeniem na stypendia dla zdolnej i niezamożnej młodzieży z małych miejscowości.
 • Przez cały październik odprawiane są nabożeństwa różańcowe po Mszy św. wieczornej. Za odmówienie 5 dziesiątek Różańca bez przerwy można uzyskać odpust zupełny.
 • Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Jedną z form troski o zmarłych są tzw. Wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje i modli się tylko raz podczas listopadowego różańca za zmarłych, oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za intencję wynosi tyle, ile intencja mszalna. W naszej parafii wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”. Kartkę można również pobrać z parafialnej strony internetowej.
 • Wszystkim nauczycielom, wychowawcom i pracownikom szkół oraz jednostek oświatowych składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego, zdrowia, cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy.
 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej.
  W tym tygodniu kwiaty do kościoła ufundowały Róże Różańcowe. Bóg zapłać. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci, które po każdym nabożeństwie otrzymują naklejki różańcowe.