Ogłoszenia parafialne 11.08.2013

W liturgii tego tygodnia wspominamy:
we wtorek – Święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej
w środę – wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika, patrona Służby Liturgicznej Ołtarza
w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w tym dniu w Ludźmierzu uroczystości 50-lecia koronacji figury Matki Bożej Gaździny Podhala,
w piątek – wspomnienie św. Stefana Węgierskiego, króla, patrona naszego Pana Kościelnego, któremu życzymy dobrego zdrowia i błogosławieństwa Bożego w dalszej posłudze dla nas wszystkich,
w sobotę – Święto Św. Jacka, prezbitera, patrona archidiecezji krakowskiej i miasta Krakowa

  • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 47. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 48. – Pani Maria Jachimczak; Podłęże od p. Brodów do p. Muchów
  • Dziś Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni.
  • W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – Matki Boskiej Zielnej. Msze święte w naszym kościele odprawiane będą w porządku niedzielnym, tj. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Na każdej Mszy św. obrzęd poświęcenia ziół i kwiatów.
  • Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje pielgrzymkę Częstochowa-Lednica-Licheń-Toruń w dniach 24-25 sierpnia 2013 r. Wyjazd o godz. 03.00 rano z parkingu przy kościele w Podłężu. Koszt uczestnictwa 180 zł z noclegiem. Zgłoszenia u organizatorów.
  • Zarząd Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „Kropelka” w Niepołomicach organizuje oddawanie krwi, które odbędzie się 18 sierpnia w godzinach od 10.00 do 15.00 w ogrodach Królowej Bony lub w Parku.
  • Przypominamy o obowiązku uczestniczenia we Mszach Św. w niedziele i święta.