Ogłoszenia parafialne, 10.05.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ, 10.05.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 18. i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości 250 zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 19. – Bożena Żurek, Podłęże, oba budynki stacyjne
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w czwartek – Święto Św. Macieja, apostoła
  w sobotę – Święto Św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski
 • Dziś o godz. 11.00 uroczysta Msza święta podczas której dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Zbiórka przed kościołem o godz. 10.40. W tym szczególnym dniu otoczmy je modlitwą i ofiarujmy komunię świętą w ich intencjach.
 • W dniu dzisiejszym Rada ds. Modernizacji Kościoła zbiera dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni.
 • Dzieci pierwszokomunijne obowiązkowo w ramach Białego Tygodnia uczestniczą w Mszach świętych wieczornych przyjmując komunię świętą i uczestniczą w nabożeństwach majowych. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w codziennych Nabożeństwach Majowych.
 • W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. W naszym kościele będziemy modlić się na Mszy św. wieczornej. Rozpoczniemy modlitwą przy krzyżu misyjnym a następnie powrót do kościoła i Msza św., po niej Majówka.
 • W czwartek na Mszę świętą wieczorną zapraszamy szczególnie młodzież przygotowującą się do Bierzmowania wraz z Rodzicami. Po Mszy świętej spotkanie.
 • W trzeci piątek miesiąca zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 i adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
 • Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego zostaje przeniesiona z czwartku na 7. niedzielę wielkanocną, czyli za tydzień.
 • W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Składka z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na organizację ŚDM Kraków 2016.
 • Za tydzień 17 maja o godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza święta z okazji 10-lecia nadania imienia Św. Kingi przedszkolu w Podłężu.