Ogłoszenia parafialne, 08.10.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 27. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 08.10.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 26. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 27., Maria Stós, Podłęże, ul. Wąska, od ul. Kolejowej obie strony do p. Jała i Basista
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
  w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
 • Dziś po Mszy świętej wieczornej członków Rady Parafialnej zapraszamy na spotkanie na plebanii.
 • Dziś odbywa się zbiórka do puszek z przeznaczeniem na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 • Za tydzień na wszystkich Mszach św. odbędzie się liczenie wiernych uczęszczających do kościoła i przystępujących do komunii św.
 • W kolejną sobotę i niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont i modernizację naszej świątyni. Bóg zapłać. W niedzielę po Mszy świętej wieczornej członków Rady zapraszamy na spotkanie na plebanii.
 • W sobotę 28. października o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa z związku ze wspomnieniem św. Jana Pawła II – naszego Patrona. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. abp Mieczysław Mokrzycki arcybiskup metropolita lwowski. Już dziś serdecznie zapraszamy na uroczystości odpustowe.
 • Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, codziennie po Mszy św. wieczornej. Szczególnie zapraszamy młodzież i dzieci, które po każdym nabożeństwie otrzymują naklejki różańcowe.
 • Kościół niemal od zarania swych dziejów szczególną troską modlitewną otacza zmarłych. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za wszystkich, którzy odeszli już z tego świata. Jedną z form troski o zmarłych są tzw. Wypominki, występujące w dwojakiej odmianie: jako jednorazowe – gdy imię zmarłego wyczytuje i modli się tylko raz podczas listopadowego różańca za zmarłych, oraz roczne – gdy zmarłych wspomina się przez cały rok, w każdą niedzielę przed Mszą św. Jednorazowa ofiara za wypominki jest dobrowolna. W przypadku wypominków rocznych ofiara za intencję wynosi tyle, ile intencja mszalna. W naszej parafii wypominki można zamawiać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Kontynuujemy także zwyczaj wypominków cmentarnych. W przedsionku kościoła znajdują się specjalne kartki „wypominkowe”, na których prosimy wpisywać imiona zmarłych – drukowanymi literami i w mianowniku z dopiskiem przy nich „on”, „ona”. Kartkę można również pobrać z parafialnej strony internetowej.