Ogłoszenia parafialne, 07.01.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 07.02.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 57. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu nr 58., Cecylia Łach, Zakrzowiec, od p. Myszków do p. Kleszczyńskich
 • W tym tygodniu wspominamy:
  w środę – Środa Popielcowa
  w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, XXIV Światowy Dzień Chorego
 • W dniu dzisiejszym pierwsza niedziela miesiąca, przed południem po każdej Mszy św. krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z tej niedzieli przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • Dziś rozpoczynamy Nabożeństwo 40-godzinne poprzedzające Wielki Post. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja od godziny 15.00 do 17.00, a o godz. 17.00 Msza św. O prowadzenie Adoracji prosimy dziś Parafian z Zakrzowa; w poniedziałek (od 15.00-17.00) – Parafian z Zakrzowca oraz we wtorek (od 15.00-17.00) Parafian z Podłęża.
 • Dziś o godz. 16.00 przed Mszą świętą wieczorną zapraszamy członków Rady Parafialnej  na spotkanie na plebanii.
 • W dniu dzisiejszym w Staniątkach uroczysta inauguracja obchodów jubileuszu 800-lecia opactwa Benedyktynek, o godz.11.00 Msza święta, której przewodniczyć będzie J. E. Arcybiskup Celestino Migliore, nuncjusz apostolski w Polsce.
 • We wtorek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Po Eucharystii spotkanie dla kandydatów.
 • W środę – Środa Popielcowa, która rozpoczyna Okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania głów popiołem: rano o godz. 7.00 i popołudniu o godz. 17.00 i 18.30. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły co do ilości i co do jakości. Trzy posiłki w ciągu dnia i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • W czwartek 11 lutego 2016 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes obchodzimy XXIV Światowy Dzień Chorego. W naszym kościele uroczysta Msza św. dla chorych, samotnych, starszych o godz. 9.00 z wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz Namaszczeniem Chorych i błogosławieństwem lourdzkim. Przed Mszą o godz. 8.30 możliwość spowiedzi. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie przy wspólnym stole, które przygotowały Panie z Zespołu Charytatywnego „Caritas”. Prosimy o przywiezienie osób chorych i starszych do kościoła na to spotkanie.
 • Nabożeństwo Drogi Krzyżowej rozpoczynamy w najbliższy piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. wieczornej, ok. godz. 17.30.
 • W sobotę 13. lutego, zostanie odprawiona comiesięczna Msza święta przy relikwiach Św. Jana Pawła II o godz. 17.00 w intencji kobiet w stanie błogosławionym oraz małżonków pragnących narodzin dziecka. Serdecznie zapraszamy.
 • W przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy na to szczególne nabożeństwo dorosłych, młodzież i dzieci. Po nabożeństwie Msza święta.
 • Za tydzień 13. lutego w sobotę i 14 lutego w niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy  na spotkanie członków Rady zapraszamy na plebanii.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Zarząd Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi „ Kropelka” w Niepołomicach organizuje akcję oddawania krwi, która odbędzie się 12 lutego 2016 r. w godzinach od 10.00 do 15.00 w Zespole Szkół Zawodowych, im. Jana Pawła II w Niepołomicach.