Ogłoszenia parafialne 06.08.2023

OSIEMNASTA NIEDZIELA ZWYKŁA

PRZEMIENIE PAŃSKIE

6 sierpnia 2023 r.

1.W dzisiejszą niedzielę przypada Święto Przemienienia Pańskiego. Chrystus wzywa nas do przemiany. Obiecuje, że będziemy razem z Nim królować , jeśli będziemy karmili się Jego Słowem i Ciałem, ufnie i wytrwali się do Niego modlili i służyli bliźnim.  Dziś jest pierwsza niedziela miesiąca po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 31 za sprzątanie kościoła oraz za złożoną ofiarę w wysokości 400 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 33., Anita Bogoń , Podłęże, ul. Grabska, od P. Urban do P. Bratiig i ul. Torowa, od P. Szewczyków do p. Kaletów.

3.Modlimy się o dobre owoce, kończących się w Portugalii, Światowych Dni Młodzieży.

4.W środę o godz. 1900 Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zapraszamy

5.W niedziele 13 sierpnia przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na dalsze remonty w naszym kościele. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.  

6.Stowarzyszenie Rodzin katolickich organizuje w dniach 19-20 sierpnia br. pielgrzymkę do Lichenia. Szczegółowe  informacje wywieszone są w gablocie.

7.Burmistrz Miasta i Gminy w Niepołomicach oraz Biblioteka Publiczna zapraszają na Wielką Letnią Wymianę Książek. Wydarzenie odbędzie się 6 sierpnia w godz. 1500 – 1800 w Parku Miejskim, a w razie niepogody w Laboratorium Aktywności Społecznej przy ul. Bocheńskiej. Szczegóły na stronie internetowej. 

 KALENDARZ LITURGICZNY:

  •  Wtorek – wspomnienie św. Dominika, kapłana.
  • Środa – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy.
  • Czwartek – święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika.
  • Piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy i męczennicy.

 8. Wszystkim parafianom i gościom życzymy opieki Matki Bożej i św. Jana Pawła II.