Ogłoszenia parafialne 06.04.2014

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 20. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 21. – Pan Leszek Wojciechowski, Podłęże, ul. Kolejowa, lewa strona
 • Dziś, pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace  w naszym kościele.
 • Dziś o godz. 16.00 Gorzkie Żale. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek. Dla dzieci o godz. 16.15, a dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30 po Mszy św. wieczornej.
 • Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, upamiętniająca wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Przed Mszą św. o godz. 11.00 gromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym, tam nastąpi obrzęd poświęcenia palm i uroczysta procesja do kościoła. Jak co roku po Mszy św. rozstrzygniemy konkurs na najwyższą palmę, wręczymy nagrody i zrobimy pamiątkowe zdjęcia.
 • W Niedzielę Palmową po Mszy św. wieczornej około godziny 17.45 zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej ulicami naszej miejscowości w kierunku cmentarza. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie przepełnionym tajemnicą naszego zbawienia, refleksją nad naszym życiem. Prosimy o zabranie ze sobą zniczy. Serdecznie zapraszamy!
 • Tak jak co roku przed Świętami Wielkanocnymi prosimy o wsparcie potrzebujących z naszej parafii i składanie do kosza darów, a ofiar do puszki Caritas.
 • Składamy serdeczne podziękowania Chórowi Parafialnemu za ufundowanie figury Jezusa Zmartwychwstałego oraz pszczelarzom za ofiarowanie wosku pszczelego na paschał i świece ołtarzowe.
 • Za tydzień po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę ds. Modernizacji Kościoła.
 • Dyrektor i Społeczność Szkoły Podstawowej w Podłężu informuje:
  Ksiądz Misjonarz napisał do nas takie słowa: „Szkoła i nauka w buszu nie byłaby możliwa, gdyby nie Wy Drodzy Przyjaciele Misji”. Dlatego też jak co roku w Niedzielę Palmową uczniowie Szkoły Podstawowej im. Św. Jadwigi Królowej Polski w Podłężu będą sprzedawać palmy. Akcję prowadzimy już od 1999 roku i zawsze spotykamy się z Państwa wielką życzliwością. Uzyskane fundusze przekazywane będą na szkołę na Madagaskarze. Obecnie opiekujemy się wychowankami księdza Józefa Klatki w parafii w Mananteninie. Mamy nadzieję, że i w tym roku dzieci z Czerwonej Wyspy mogą liczyć na Państwa serce.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Starosta Wielicki informuje iż, w poniedziałek (7 kwietnia br.) w Sali Jagiellońskiej na Zamku Królewskim w Niepołomicach, pracownicy działającego w ramach Starostwa Powiatowego w Wieliczce Systemu Zintegrowanej Informacji Powiatowej będą udzielać bezpłatnej pomocy mieszkańcom gminy Niepołomice w zakresie: regulacji stanu prawnego nieruchomości, doradztwa konsumenckiego oraz prawa pracy. Dyżur rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa do godz. 18.00
 • Burmistrz Miasta i Gminy Niepołomice zaprasza wszystkich mieszkańców na VII Targi Wielkanocne w Niedzielę Palmową, 13 kwietnia o godz. 10.00. O godz. 12.30 wspólne życzenia i dzielenie się jajkiem z chrzanem. W programie kiermasze świąteczne, degustacja potraw oraz konkurs na Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną.