Ogłoszenia parafialne, 05.11.2017 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 31. NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 05.11.2017

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 30. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 31., Tomasz Nowak, Podłęże, ul. Krótka, lewa strona
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w czwartek – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej
  w piątek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  w sobotę – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, 99. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • Radzie Parafialnej składamy serdeczne Bóg zapłać za kwestę w czasie Dnia Wszystkich Świętych.
 • Za tydzień przed i po każdej Mszy świętej przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać ofiary na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać
 • W przyszłą niedzielę, tj. 12. listopada będziemy gościć w naszej parafii kleryków z Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie w ramach tzw. Niedzieli Powołań. Po Mszy świętej o godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie z klerykami kandydatów do bierzmowania, natomiast po Mszy świętej o godz. 11.00 odbędzie się spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza i scholą. Taca z tej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby Seminarium.
 • W każdą sobotę miesiąca zaczynając od soboty 4. listopada na cmentarzu o godz. 8.30 czytamy wypominki cmentarne, a o godz. 9.00 będzie odprawiana Msza św. za dusze wypominane w wypominkach cmentarnych. W tym tygodniu w sobotę przypada rocznica Odzyskania Niepodległości, Msza święta za Ojczyznę zostanie odprawiona w niedzielę o godz. 11.00