Ogłoszenia Parafialne 05.06.2022

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

5.06.2022

 Dziś wraz z całym Kościołem obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Modlimy się aby „Duch Święty dał nam głębiej zrozumieć tajemnicę Eucharystii i doprowadził nas do całej prawdy”. Niech nas umacnia swoimi darami, abyśmy byli prawdziwymi świadkami Chrystusa w dzisiejszym świecie.

 Dzisiejsza niedziela jest także pierwszą niedzielą miesiąca. Po każdej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja. Składka przeznaczona będzie na potrzeby kościoła. 

Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 29 za sprzątanie i złożona ofiarę w wysokości 300 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 30; P. Jacek Szeląg, Podłęże, ul. Krótka, prawa strona.

W środę na godz. 18.00 zapraszam Radę Parafialną na spotkanie na plebani.

W poniedziałek 13 czerwca o godz. 20.00 na plebani w Niepołomicach odbędzie się spotkanie organizacyjne dla osób chcących się aktywnie zaangażować w Niepołomicką grupę Pieszej Pielgrzymki.  

W przyszłą niedzielę przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na remonty w naszym kościele.

Nabożeństwo czerwcowe codziennie o 17.30.

Kalendarz Liturgiczny

  • Poniedziałek – Święto NMP Matki Kościoła.
  • Środę – wspomnienie św. Jadwigi, królowej, orędowniczki pokoju.
  • Czwartek – Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy wszystkich kapłanów, by wypraszać im Bożą pomoc i łaskę wierności powołaniu oraz za wszystkich przygotowujących się do posługi kapłańskiej
  • Sobota – wspomnienie św. Barnaby, apostoła,

Już dziś proszę Parafian o przygotowanie i przystrojenie ołtarzy na Boże Ciało ( 16.06). Procesja rozpocznie się po Mszy o godz. 9.00. Trasa procesji tak jak w ubiegłym roku. Pójdziemy od kościoła ul. Wielicką, ul. Piaski i ul. Kortową w kierunku cmentarza. Proszę o przygotowanie ołtarzy:

I. Przy kościele – Pani Sołtys wraz z sąsiadami oraz Pani Lucyna wraz z mieszkańcami Zakrzowa.

II. Przy kwiaciarni Mak – Pani Rybacka wraz z sąsiadami, Panem Klimą, Panem Bieńkiem i kwiaciarnia.

III. Przy aptece – Pani Krystian z sąsiadami oraz Pani Teresa Pilch z rodziną Lebiestów i Klimów oraz apteka.

IV. Przy kaplicy cmentarnej – mieszkańcy Zakrzowca, Pani Sołtys, Państwo Kleszczyńscy.