Ogłoszenia parafialne, 05.04.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 05.04.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 12. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. Dziękujemy także wszystkim z poza rejonu, Różom Różańcowym pomagającym w środowym sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy we wtorek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 13. – Leopold Kocoń Podłęże, od p. Pieprzyców do p. Karasińskich i z rejonu 14. – Podłęże, od p. Twardoszów do p. Wołowiczów
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszej parafii. Składka z dnia jutrzejszego przeznaczona jest na UPJPII w Krakowie.
 • Dziękujemy tym, którzy uczestniczyli w procesji rezurekcyjnej: księżom, szafarzom, służbie liturgicznej ołtarza – ceremoniarzowi, lektorom, ministrantom, scholi, chórowi parafialnemu z panem organistą, panu kościelnemu, panom zbierającym składkę, dziewczynkom rzucającym kwiaty, chłopcom – małym ministrantom i ich rodzicom, paniom, panom i młodzieży niosącej feretrony, sztandary, panom niosącym baldachim, druhnom i druhom Straży Pożarnych, wszystkim gościom i parafianom przybyłym na dzisiejszą uroczystość, chorym i cierpiącym pozostającym w domach. Po Mszy świętej wszystkie dzieci zapraszamy na słodycze przed zakrystię.
 • Nowa figura Pana Jezusa w Grobie jest darem Rodziny Państwa Szelągów z Trawników, Śp. Pan Stefan Szeląg złożył w ubiegłym roku ofiarę na ten cel. Bóg zapłać.
 • Bardzo dziękujemy wszystkim pracownikom, projektantce, kamieniarzom, malarzowi, elektrykom i elektronikom, tym którzy zaangażowali się w remont prezbiterium.
 • Jutro po Mszy świętej o godz. 11.00 Rejon nr 26 wraz z rejonowym Panem Romanem Cioś przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • W przyszłą niedzielę Rada ds. Modernizacji Kościoła będzie zbierać dobrowolne ofiary na remont naszej świątyni. Bóg zapłać.
 • W drugą sobotę miesiąca zapraszamy na wieczorną Mszę świętą o godz. 17.00 w intencji kobiet w stanie błogosławionym i Rodzin pragnących dziecka.
 • W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez młodzież działającą przy kościele. Po przedstawieniu zbierane będą wolne datki przeznaczone na działalność młodzieży.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  W związku z pojawiającymi się coraz częściej kradzieżami metodą „na wnuczka”, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i rozwagę. Pełen komunikat znajduje się w gablocie przy kościele, a ulotki w przedsionku kościoła.
 • Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Podłężu dziękuje i informuje, że w ubiegłą niedzielę podczas sprzedaży palm zebrano kwotę 4233,20 zł. Pełny tekst podziękowania znajduje się w gablocie przy kościele i na stronie internetowej parafii.
 • W związku ze zbliżającą się piątą rocznicą katastrofy smoleńskiej Stowarzyszenie Super Omnia Veritas oraz Klub Gazety Polskiej w Niepołomicach zapraszają wszystkich 10. Kwietnia na godz. 18.00 na Mszę świętą w kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach oraz uroczystość upamiętnienia ofiar katastrofy przy pamiątkowej tablicy. Na zakończenie uroczystości zapraszamy wszystkich uczestników do Sali dawnego kina na projekcję filmu pt. „Prezydent”.
 • Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy, aby ten czas był czasem przemiany serc. Aby udział w Tajemnicach Zmartwychwstania ożywiał wiarę, dawał nadzieję i umacniał miłość. Życzymy Wam, aby Zmartwychwstanie dokonało się również w Waszych sercach i aby dokonywało się każdego dnia, a szczególnie w tym świątecznym czasie, wśród bliskich, krewnych, przyjaciół, znajomych, przy wspólnym stole wielkanocnym.