Ogłoszenia parafialne, 04.12.2016 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 2. NIEDZIELĘ ADWENTU, 04.12.2016

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 41. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 42., Renata Augustynek, Podłęże, Balachówka, od p. Augustynek do p. Kuśnierzów
 • W tym tygodniu wspominamy:
  we wtorek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  w środę – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy, którym życzymy opieki ich Patrona przy pracy w pasiekach oraz obfitości w miodobraniach
  w czwartek – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca oraz dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Dzisiaj po każdej Mszy świętej krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie z Nim zapraszamy Rodziców z Dziećmi.
 • Dziś Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 12 zł za świece duże, 5 zł za świece małe.
 • Przypominamy, że produkty żywnościowe można wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Już dziś informujemy o spowiedzi przedświątecznej w naszej parafii, która odbędzie się 17. grudnia w sobotę. Z Sakramentu Pokuty będzie można skorzystać w godzinach: rano szczególnie dla dzieci i młodzieży od 10.00 do 12.00, od 15.00 do 17.00.
 • W niedzielę 11 grudnia na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Na Mszy św. poświęcimy medaliki.
 • Uczniowie, nauczyciele i pracownicy Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach zwracają się z prośbą o wsparcie organizowanej przez nich zbiórki pieniędzy na Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, której podopieczną jest absolwentka Niepublicznego Gimnazjum im. Św. Wojciecha w Staniątkach. 11 grudnia uczniowie Gimnazjum działający w grupie wolontariuszy będą zbierać pieniądze do puszek na ten cel. Jeśli ktoś będzie chciał dokonać wpłaty wprost na konto fundacji, wolontariuszki przekażą ulotkę z potrzebnymi danymi. Z góry dziękujemy za okazane serce, wsparcie, zrozumienie i hojność.
 • Proszono nas o ogłoszenie:
  Fabryka SOPEM zlokalizowana w Niepołomickiej Strefie Inwestycyjnej, zajmująca się produkcją napędów do automatyki domowej i przemysłowej w związku z dynamicznym rozwojem poszukuje od stycznia 2017 roku pracowników produkcyjnych na stanowisko: Operator linii montażowej. Więcej informacji w gablocie przy kościele.