Ogłoszenia Parafialne 03.04.2022

 

5 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

3 kwietnia 2022

 

1.Dziś pierwsza niedziela miesiąca. Zamiast kazania Adorację Najświętszego Sakramentu. Składka na utrzymanie kościoła.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 21 za sprzątanie i złożona ofiarę w wysokości 390 zł na utrzymanie kościoła. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 22; P. Alicja Łagowska, Podłęże, ul. Środkowa, od ul Kolejowej do P. Augustyn.    

3.Dziękuje Panu Zdzisławowi Górce i Panu Bolesławowi Golonce za naprawę uszkodzonego ogrodzenia na cmentarzu.

4.Schola i Służba Liturgiczna naszej Parafii zapraszają wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową ulicami Podłęża, która odbędzie się w piątek 8 kwietnia po Mszy św. wieczornej ok. 1745. Wyruszymy spod kościoła, kierując się na cmentarz parafialny, modląc się w intencji pokoju na Ukrainie. Na zakończenie będzie udzielana komunia święta. 

5.W sobotę 9 kwietnia w naszej parafii będzie dzień spowiedzi wielkopostnej. Zapraszamy od godz. 1000 do 1200 , od 1430 do 1600 i od 1630 – 1730.

6.W niedzielę za tydzień wejdziemy w obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Przed Mszą o godz. 1100 zgromadzimy się przy Krzyżu Misyjnym by z palmami, w uroczystej procesji wejść do świątyni. Po Mszy wieczornej zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadzi Schola, prosząc w intencji pokoju na Ukrainie.

7.Informujemy, że w sklepie Paleo w Podłężu jest wystawiony kosz na dary, które będą rozdzielane miedzy potrzebujących z naszej parafii. Za wszelkie dary i ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać. 

8.W niedzielę Palmową dzieci i młodzież z naszej szkoły będą sprzedawać palmy.

9.Zachęcamy do nabywania i lektury czasopism katolickich. Szczególnie polecamy dla dzieci nowy numer „Stasia” 

10.Życzenia obfitości Bożego błogosławieństwa przekazujemy wszystkim solenizantom i jubilatom nowego tygodnia.