Ogłoszenia parafialne, 02.12.2018 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA 1. ADWENTU, 02.12.2018 r.

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 25. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy świętej wieczornej Panie i Panów z rejonu 26., Roman Cioś, Podłęże, ul. Kapliczna, od p. Rypel do p. Cioś
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  w piątek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła, patrona pszczelarzy, którym życzymy opieki ich Patrona przy pracy w pasiekach oraz obfitości w miodobraniach
  w sobotę – uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP
 • Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka Adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • W dniu dzisiejszym po Mszy św. o godz. 11.00 przybędzie do naszego kościoła św. Mikołaj. Na spotkanie z Nim zapraszamy Rodziców z Dziećmi.
 • Od poniedziałku zapraszamy na Roraty, codziennie o godz. 7.00 rano i w środy o godz. 17.00. Dzieci prosimy aby przychodziły z lampionami. Dzieci każdego dnia będą otrzymywały pamiątkowe obrazki. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Św. oraz kandydatów do Bierzmowania.
 • Z racji pierwszego piątku miesiąca spowiedź w czwartek od godz. 16.00 i w piątek od godz. 15.30. Wyjazd do chorych w sobotę od godz. 9.00, prosimy zgłosić chorych w zakrystii.
 • W kolejną niedzielę z okazji jubileuszu 70-lecia przedszkola w Podłężu na uroczystą eucharystię o godz. 11.00, zapraszamy wszystkich przedszkolaków, obecnych oraz absolwentów ze swoimi rodzinami. Mszę świętą w intencji dyrekcji, wychowawców pracowników oraz przedszkolaków i wszystkich związanych z przedszkolem odprawi jego absolwent ks. Piotr Pilch.
 • W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Charytatywnego będą rozprowadzać świece „Wigilijne dzieło pomocy dzieciom”. Do Caritasu odprowadzamy 12 zł za świece duże, 6 zł za świece małe
 • Od przyszłej niedzieli Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas”, będzie zbierał produkty żywnościowe, które prosimy wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego. Ofiary pieniężne można wrzucać do puszki Caritas pod figurką św. Antoniego. Jest to nasz dar serca na święta dla rodzin najbardziej potrzebujących z naszej wspólnoty.
 • Jak co roku ogłaszamy konkurs na: „Najpiękniejszą szopkę”. Do udziału w konkursie zapraszamy dzieci i młodzież. Prace można składać do piątku 21 grudnia.