Ogłoszenia parafialne, 01.02.2015

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ, 01.02.2015

 • Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 3. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 4. – Jan Woda, Podłęże, ul. Wielicka od p. Wodów do p. Rynduch
 • W liturgii tego tygodnia wspominamy:
  w poniedziałek – Święto Ofiarowania Pańskiego
  w czwartek – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy
  w piątek – wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy
 • Dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy świętej krótka adoracja Najświętszego Sakramentu. Składka w tym dniu przeznaczona jest na prace w naszym kościele.
 • W dniu dzisiejszym na godz. 15.00 zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Kolęd z udziałem Scholi, Chóru męskiego oraz zaproszonych gości – Scholi z Zabierzowa Bocheńskiego i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Podłężu.
 • W poniedziałek 2. lutego przypada Święto Ofiarowania Pańskiego oraz XIX Dzień Życia Konsekrowanego, na Mszy świętej porannej i wieczornej obrzęd poświęcenia gromnic. Składka z tego dnia przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Na Mszę świętą o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie Rodziców i dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, po Eucharystii krótkie spotkanie organizacyjne. Po Mszy świętej o godz. 17.00 rejon nr 21. z rejonowym Panem Leszkiem Wojciechowskim przyjmie relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
 • W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca, prosimy zgłosić chorych w zakrystii. Wyjazd do chorych od godz. 9.00. Spowiedź pierwszopiątkowa w czwartek od godz. 16.30 oraz w piątek od godz. 16.00.
 • W piątek 6. lutego obędzie się parafialna całonocna Adoracja w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach od godz. 21.00 do godz. 6.00 rano. Zapraszamy scholę, chór parafialny, służbę liturgiczną ołtarza z Rodzicami oraz wszystkich parafian na czele z ks. wikarym i Panią Barbarą Mitoń.
 • W pierwszą sobotę miesiąca na Mszę świętą poranną zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe, po Mszy świętej zmianka tajemnic różańcowych.
 • W sobotę 7. lutego po Mszy świętej wieczornej zapraszamy członków Rady Parafialnej  na spotkanie na plebanii.
 • Za tydzień w niedzielę 8. lutego przybędą do naszego kościoła Ss. Służebniczki Starowiejskie. Przez cały dzień będą modlić się razem z nami i skierują do nas słowo Boże prosząc o nowe powołania do swojego zgromadzenia. Po Mszy świętej o godz. 11.00 spotkanie z młodzieżą z I, II i III klasy gimnazjum, scholą parafialną oraz służbą liturgiczną ołtarza. Taca z tej niedzieli zostanie przekazana Siostrom Służebniczkom Starowiejskim.
 • Rada Sołecka sołectwa Słomiróg dziękuje Parafianom z Podłęża za okazaną pomoc finansową dla Karola w odbudowie jego domu. Uzbierana kwota to 6 222,70 zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać.