Ogłoszenia parafialne 01.01.2023

UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI

01.01.2023

1.Dziś Nowy Rok oraz pierwsza niedziela miesiąca. W krótkiej Adoracji Najświętszego Sakramentu zawierzymy Bogu całą naszą wspólnotę parafialną wypraszając dla nas i naszych rodzin błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski w Nowym Roku. Odśpiewamy hymn „ O Stworzycielu Duchu Przyjdź…”, za który można zyskać Odpust Zupełny. Składka z dzisiejszej niedzieli jest na Centrum Jana Pawła II.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z Rejonu 1 za sprzątanie i złożoną ofiarę 500 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Do sprzątania na środę prosimy Panie i Panów z rejonu 2, P. Tadeusz Szybiński, Podłęże, ul. Wielicka od P. Augustynowiczów do P. Mielców

3.Jeszcze raz składy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie oprawy liturgii, śpiewów oraz wystroju naszej parafii na Uroczystość Bożego Narodzenia. Dziękujemy Paniom z kwiaciarni za dekorację kwiatową, a P. Krzysztofek za przygotowywanie, corocznie ozdób choinkowych. Bóg zapłać.

4.W pierwszy czwartek od godz. 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi.

5.W pierwszy Piątek Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Mszę święte jak w niedzielę. Na każdej Mszy św. poświęcenie kadzidła, kredy i mirry. Nasza Schola będzie rozprowadzać poświęcone tradycyjne zestawy po Mszach świętych. Dochód przeznaczony będzie na całoroczną pracę grupy w naszej wspólnocie.

6.Po Mszy świętej wieczornej, 6 stycznia, Schola i Chór „ Totus Tuus” zapraszają na krótki koncert kolęd oraz jasełka przygotowane przez dzieci.

7.Z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8.W pierwszą sobotę zapraszamy róże różańcowe na Mszę świętą o godz. 700. Po Mszy świętej zmianka tajemnic różańca.

9.W niedzielę 8 stycznia na Mszę świętą o godz. 1100 zapraszamy mieszkańców Zakrzowca. Na zakończenie Mszy świętej będzie udzielane rodzinom indywidualne błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem.

10.Stowarzyszenie Rodzin Katolickich organizuje 7 stycznia 2023 roku wyjazd na wyświetlany w kinie Kijów w Krakowie film pt.: ”Prorok”. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

KALENDARZ LITURGICZNY 

Poniedziałek – wspomnienie Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów kościoła.

11.Wszystkim parafianom i gościom z okazji Nowego Roku życzymy wielu łask Bożych i opieki naszych patronów na każdy dzień.

 

PLAN KOLĘDY

Poniedziałek 2 stycznia

Od godz. 900 –  Podłęże – ul. Wielicka – Sopoty od p. Gąska do p. Juszczyk, potem Balachówka od p. Żak-Świętek obie strony do p. Dudzik-Śliwa i Sopoty strona od p. Kazimierczyków od p. Szewczyków razem z p. Więcław-Garycki.

Wtorek 3 stycznia

Od godz. 1200 – Podłęże – ul. Wielicka od p. Czaplak do p. Janiczak, następnie ul. Staropocztowa do p. Chytroś-Marzec.

Czwartek 5 stycznia

Od godz. 1200 – Podłęże – ul. Wielicka prawa strona od wiaduktu kolejowego od p. Bąk do ul. Kaplicznej do p. Pilch.

Sobota 7 stycznia

Od godz. 900 – Podłęże – ul. Kręta.

 

Z RACJI KOLĘDY KANCELARIA BĘDZIE CZYNNA

W ŚRODĘ OD 1745 DO 1845.