NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

NIEDZIELA

ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

17 kwietnia 2022 r.

 

  1. Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Niech ta prawda przeniknie nasze serca i całą naszą codzienność. Niech wnosi w nasze domy i środowiska prawdziwą radość i nadzieję, że każde JUTRO będzie pełne Bożej obecności, Jego błogosławieństwa, które prowadzić będą do doczesnego i wiecznego szczęścia. WESOŁEGO ALLELUJA i BŁOGOSŁAWIONYCH ŚWIĄT!
  1. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
  1. Dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do umożliwienia nam jak najlepszego przeżycia Triduum Paschalnego. Ks. Prałatowi za posługę w konfesjonale i pomoc podczas liturgii, Panom Kościelnym: Tomaszowi i Andrzejowi oraz Służbie Liturgicznej i Scholii za przygotowanie ciemnicy i Bożego Grobu, a Pani Dorocie i pracownikom kwiaciarni za dekoracje kwiatami. Dziękuje Wszystkim za wspólną modlitwę w czasie Triduum Paschalnego., Różom Różańcowym, Paniom z Parafialnego Caritas, Stowarzyszeniu Rodzin Katolickich, Scholii za prowadzenie adoracji w ciemnicy i przy grobie Pańskim. Druhnom i Druhom Straży Pożarnej za warte przy Grobie Pańskim. Dziękuje Panu Krzysztofowi i Chórowi „Totus Tuus” oraz scholii za śpiew podczas Triduum Paschalnego. Ceremoniarzom, Szafarzom i całej Służbie Liturgicznej za oprawę liturgii. Dziękuje dziewczynkom sypiącym kwiaty na rezurekcji a chłopcom za dzwonienie. Dziękuje Paniom i Panom noszącym feretrony i baldachim. WSZYSTKIM niech Bóg błogosławi za zaangażowanie i pomoc.
  1. Dziękuje Paniom i Panom z rejonu 23 za sprzątanie złożoną ofiarę w wysokości 190 zł na utrzymanie kościoła. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 24; P. Władysław Ptasznik, Podłęże, ul. Kapliczna, od ul. Wielickiej do P. Jana Ciastonia i P. Władysława Ptasznika.
  1. W piątek z racji oktawy Wielkanocnej nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  1. W środę, czwartek i piątek uczniowie klas ósmych przygotowujący się do przyjęcia sakramentu bierzmowania mają po Mszy świętej wieczornej spotkanie w salce według podanego im harmonogramu.
  1. W niedzielę za tydzień czcić będziemy Boże Miłosierdzie. Po Mszy św. o godz. 11 spotkanie dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

    8. Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.