NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

24.04.2022

  1. Dziś druga niedziela Wielkanocy, czyli Niedziela Miłosierdzia Bożego. Trwamy w radości ze zmartwychwstania Chrystusa. To wydarzenie jest szczególnym znakiem tego, że Bóg zlitował się nad grzesznymi ludźmi i całemu światu okazał swoje miłosierdzie. Po każdej Mszy św. odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. Dziś przypada także patronalne święto Caritas oraz rozpoczyna się w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Serdecznie dziękujemy Paniom z naszego Caritas za ich zaangażowanie w dzieła jakie Caritas podejmuje naszej Parafii.
  3. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 24 za sprzątanie i złożona ofiarę w wysokości 340 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na środę do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 25, P. Wanda Szybińska, Podłęże, ul. Kapliczna od P. Zenony Żychowicz do P. Mariusza Czopa.
  4. W środę zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, o 18.00 spotkanie Rady Parafialnej.
  5. W sobotę po Mszy św. wieczornej pierwsze nabożeństwo majowe ku czci NMP z procesją. Od niedzieli nabożeństwa majowe przez cały miesiąc po Mszy wieczornej.
  6. Na prośbę Dyrekcji Szkoły Podstawowej w przyszłą niedzielę do puszki Caritasu będzie zbiórka na leki dla chorej Ukrainki mieszkającej na terenie naszej parafii. Za wszystkie ofiary już dziś składy serdeczne podziękowania.
  7. Dyrekcja Szkoły Podstawowej dziękuje wszystkim za wsparcie akcji Palma dla Malgasza. Zebrali kwotę 7090 zł, która zostanie przekazania misjonarzom pracującym na Madagaskarze. Bóg zapłać.
  8. Próby liturgii dla uczniów klas VIII przed przyjęciem sakramentu bierzmowania będą: czwartek i piątek o 17.30 oraz w sobotę o 9.30. Obecność obowiązkowa. W czwartek kancelaria będzie nieczynna 
  9. Informujemy, że 3 maja Mszę św. Odpustową ku czci Matki Bożej Królowej Polski odprawi o godz. 11.30 ks. Edward Bąbol, proboszcz z Niepołomic – Jazy, Vice – Dziekan naszego Dekanatu. Już dziś zapraszam wszystkich parafian do udziału w Mszy odpustowej i procesji. Również, w tym dniu o godz. 17.00 ks. Bp Janusz Mastalski udzieli naszej młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Pamiętajmy w modlitwach o naszej młodzieży.
  10. Urząd Miasta w Niepołomicach oraz Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie autorskie z Marcinem Ryszką, paraolimpijczykiem z Pekinu i Londynu, mistrzem Świata i Europy w pływaniu, dziennikarzem, menadżerem i pracownikiem AGH. Spotkanie połączone z promocją książki „ Nie widzę przeszkód” odbędzie się 28 kwietnia w czwartek o godz. 18.00 w Laboratorium Aktywności Społecznej ul. Bocheńska 26.

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista. Pamiętajmy w modlitwach o naszym ks. Arcybiskupie Marku. W tym dniu na mszy wieczornej będziemy się modlić o urodzaje.  

– wtorek, 26 kwietnia – Święty Wojciech, biskup i męczennik, Patron Polski. Suma odpustowa w Staniątkach o 18.00. 

– piątek, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, Patronka Europy.