Do mieszkańców Parafii Podłęże

IMG_0001_ok

W br. przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej , jednej z najstraszniejszych wojen w historii ludzkości. Śmierć i pożoga wojenna dotknęła również mieszkańców naszej Parafii. Wielu naszych rodaków straciło życie w czasie wojny w nieznanych okolicznościach w nieznanych miejscach. Są również ofiary obozów koncentracyjnych. Wszyscy oni nie posiadają swojej mogiły, swojego miejsca wiecznego spoczynku. Chcąc przywrócić i podtrzymywać pamięć  o ich heroicznych czynach i męczeńskiej śmierci pragniemy wspólnie z Burmistrzem Miasta i Gminy Niepołomice oraz Radą Miejską w Niepołomicach w porozumieniu z Księdzem Proboszczem,  wybudować na naszym cmentarzu parafialnym symboliczny grób – pomnik upamiętniający tych których „prochy wiatr rozwiał a krew deszcze zmyły”. Koszty budowy grobu – pomnika zostaną pokryte z budżetu gminy.  Uroczyste poświęcenie pomnika planowane jest na dzień 31.08.2014r , w przeddzień wybuchu II wojny światowej. Na epitafium pomnika chcemy umieścić nazwiska wszystkich naszych rodaków którzy nie mają swoich mogił w tym żołnierzy Armii Krajowej aresztowanych 23.11.1943r, więźniów obozów koncentracyjnych a także  tych których okoliczności i miejsce śmierci nie są znane. Aby nikogo nie pominąć w uczczeniu pamięci, zwracamy się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszej Parafii o zgłoszenie imion i nazwisk członków rodzin, sąsiadów,   znajomych którzy ponieśli śmierć w czasie II wojny światowej a miejsce ich pochówku nie jest znane. Zgłoszenie prosimy kierować na adres  Adam Suślik, 32-003 Podłeże 362 – tel. 607 582 092 lub  Wit Ślusarczyk,  32- 003 Podłęże 95  – tel.  662 218 274.

Adam Suślik
V-ce Przewodniczący Rady Miejskiej w Niepołomicach