UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
31 maja 2026 r.
1.Dziś uroczystość Najświętszej Trójcy. Wiarę w Jednego Boga w Trzech Osobach – wyznajemy za każdym razem, kiedy czynimy znak krzyża świętego. Niech zatem każdy znak krzyża będzie naszym odważnym wyznaniem wiary w Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
2. Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 2 za sprzątanie i złożona ofiarę 450 zł na kwiaty i utrzymanie kościoła . Na piątek prosimy do sprzątania Panie i Panów z rejonu 3, 4 i 5. P. Krzysztof Krupiński, P. Jan Woda, P. Artur Rybacki, Podłęże, ul. Wielicka, od P. Grelów do P. Rynduch i od P. Czaplak do P. Janiczak.
3.W czwartek, 4 czerwca, Uroczystość Najświętszego Ciała i Najdroższej Krwi Pana Jezusa. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii. Msze św. o godz. 700, 900i bezpośrednio po procesji na cmentarzu oraz o godz. 1900. Po Mszy o godz. 900 wyruszymy w procesji ul. Wielicką, ul. Piaski, ul. Kortową do cmentarza. Zapraszamy do czynnego udziału: dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, Służbę liturgiczną, Schole, Róże Różańcowe, Chór „Totus Tuus”, asysty do niesienia obrazów, feretronów i chorągwi, poczty sztandarowe, asystę do baldachimu oraz wszystkich Parafian i Gości. Udekorujmy nasze domy. Procesje eucharystyczne wokół kościoła w oktawie Bożego Ciała będą się odbywały o godz. 1830.
Proszę o przygotowanie Ołtarzy:
- Przy kościele – P. Wanda Szybińska z rodziną Klimków i Kopaczów wraz z sąsiadami oraz P. Lucyna Śliwa wraz z mieszkańcami Zakrzowa
- Przy kwiaciarni MAK – P. Rybacka, Państwo Klima, Państwo Bieniek.
- Przy aptece – P. Teresa Pilch z rodziną Lebiestów i Klimów, P. Anna Krystian z sąsiadami i właściciele apteki.
- Przy kaplicy cmentarnej – mieszkańcy Zakrzowca, Państwo Kleszczyńscy, Pani Sołtys.
4.W poniedziałek, 1 czerwca, rozpoczniemy nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. W czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się za wszystkie dzieci.
KALENDARZ LITURGICZNY:
- Poniedziałek – wspomnienie św. Justyna, męczennika
5. W tym tygodniu przypada
- Pierwszy piątek – od godz. 1800 okazja do spowiedzi. Do chorych pójdziemy od godz. 830. Proszę zgłaszać chorych w kancelarii lub zakrystii.
- Pierwsza Sobota – Msza Święta wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 700. Zapraszamy szczególnie Róże Różańcowe.
6. Wszystkich solenizantów i jubilatów oddajemy w opiekę Sercu Jezusowemu i Matce Najświętszej.
