Ogłoszenia Parafialne 27.02.2022

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

ÓSMA NIEDZIELA ZWYKŁA

27 luty 2022

 

1.Dziś, tradycyjnie rozpoczynamy 55. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.

2.Dziękujemy Paniom i Panom z rejonu 16 za sprzątanie i złożona ofiarę w wysokości 300 zł na utrzymanie kościoła i kwiaty. Na czwartek do sprzątania prosimy Panie i Panów z rejonu 17; P. Halina Sowa, Podłęże, ul. Jasna.

3.Dziękuje Panu Leonowi Kubacka i Stanisławowi Buczkowi za wymianę rynien na cmentarzu.

4.Dziś rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne. Od godz. 16.00 do 17.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu mieszkańców Zakrzowca, w poniedziałek mieszkańców Zakrzowa, a we wtorek mieszkańców Podłęża.

5.W najbliższą środę, 2 marca, przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca w Kościele czas Wielkiego Postu. To dzień, kiedy wchodzimy na drogę pokuty i nawrócenia. Zewnętrznym znakiem takiej postawy jest obrzęd posypania głów popiołem. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 17.00 i 18.30. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły (jeden posiłek do syta i dwa mniejsze oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych). Do zachowania postu ścisłego zobowiązani są  wierni pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Natomiast wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W myśl przykazań kościelnych czas Wielkiego Postu jest także okresem pokuty, dlatego jako wierzący nie organizujemy hucznych zabaw i nie bierzemy udziału w takich spotkaniach.

Pomocą w przeżywaniu czasu pokuty i nawrócenia będą nabożeństwa wielkopostne. Zapraszamy serdecznie na drogę krzyżową w piątki o godz. 16.15 i po wieczornej Mszy św. oraz na nabożeństwo gorzkich żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 16.00.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w czwartek i piątek okazja do spowiedzi świętej od godz. 16.00

– w sobotę Msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu MB o godz. 7.00. Zapraszamy Róże Różańcowe.

Do chorych z komunią św. pójdziemy w pierwszy piątek od godz. 9.00. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii lub kancelarii. Od przyszłej niedzieli Panowie szafarze pójdą do chorych z komunią św.  

7. W niedzielę 6 marca na Mszy świętej godz. 11.00 poświęcenie książeczek dla uczniów klas III przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.

 8.Do puszki Caritasu można składać od dziś do środy popielcowej, ofiary na pomoc dotkniętym obecnym kryzysem na Ukrainie.

 9.Szkoła Podstawowa w Podłężu od poniedziałku będzie prowadzić zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy na teraz dla mieszkańców Ukrainy. Szczegóły są w gablotce

 KALENDARZ LITURGICZNY

 piatek – Święto Świętego Kazimierza , królewicza, wielkiego czciciela Maryi. 

 10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.