Ogłoszenia parafialne, 14.12.2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU, GAUDETE, 14.12.2014

• Bóg zapłać Paniom i Panom z rejonu 56. za posprzątanie kościoła i za złożoną ofiarę na kwiaty i utrzymanie kościoła w wysokości zł. W tym tygodniu do sprzątania zapraszamy w poniedziałek i piątek po Mszy św. wieczornej Panie i Panów z rejonu 57. – Teofila Kojder, Zakrzowiec, ul. Stawowa, od p. Flaków do p. Piotrowskich
  • Dziś wspomnienie Św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła, taca z dnia dzisiejszego przeznaczona jest na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  • W sobotę Rejon nr 17 wraz z Rejonową Panią Alicją Chojnacką przyjął relikwie i obraz Św. Jana Pawła II na czas peregrynacji.
  • Dziś rodzice i dzieci ze Szkoły Podstawowej zapraszają na Kiermasz Świąteczny o godz. 15.00.
  • Od wtorku 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  • W czwartek w naszym kościele dzień spowiedzi przedświątecznej. Z Sakramentu Pokuty będzie można skorzystać w godzinach: rano szczególnie dla dzieci i młodzieży od 10.00 do 12.00, od 15.00 do 17.00. W inne dni będziemy spowiadać: 19.12.2014 w Szarowie, 20.12.2014 w Niepołomicach i w Strumianach, 22.12.2014 w Woli Batorskiej i w Bodzanowie, 23.12.2014 w Staniątkach
  • Z racji trzeciego piątku miesiąca o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę do Bożego Miłosierdzia połączoną z Adoracją Najświętszego Sakramentu do godz. 17.00.
  • Dziękujemy Rejonowym, którzy roznieśli opłatki wigilijne, a także tym, którzy je przyjęli. Przypominamy, że w zakrystii można jeszcze odebrać opłatki przeznaczone dla rejonów oraz świece Caritas.
  • Przypominamy, że nasz Parafialny Zespół Charytatywny „Caritas”, zbiera produkty żywnościowe, które prosimy wkładać do kosza obok ołtarza Jezusa Miłosiernego.
  • Przypominamy o tegorocznym konkursie na Najpiękniejszą Szopkę. Prace można składać do soboty 20. grudnia.
  • Dziękujemy tym wszystkim, którzy tak pięknie uczestniczą w spotkaniach roratnich codziennie o godz. 7.00 i w środy o godz. 17.00. W dalszym ciągu zapraszamy na Roraty – nie tylko dzieci i dorosłych, ale także młodzież gimnazjalną.
  • Informujemy, że pracownicy gazowni przez dwa dni wykonywali nowy przyłącz gazu do kościoła oraz założyli nową skrzynkę z licznikiem na zewnętrznej ścianie kościoła.
  • Pan Jacek Żak – Nadzwyczajny Szafarz Komunii św. prosi o zgłoszenie osób chorych, które chciałyby przyjąć Pana Jezusa w czasie Świąt Bożego Narodzenia.
  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie Tygodnika „Niedziela” w nowej wersji graficznej i pod nową, kobiecą redakcją.